Aktualności

14.000 krzeseł do nowoczesnej, wielofunkcyjnej hali w Gliwicach

24-11-2016
Forum Seating dostarcza krzesła zarówno na arenę główną, jak i do hali treningowej. W głównym pomieszczeniu znajdą się krzesła Abacus, które doskonale sprawdzają się zarówno na stadionach, jak i w obiektach zamkniętych. Są odpowiednio wyprofilowane i mają płaskie siedzisko, dzięki czemu zapewniają komfort osobom o różnych sylwetkach. Uwagę zwraca także ich design – krzesła specjalnie dla naszej marki zaprojektowała Rebecca Stewart ze studia architektonicznego Arup. Autorka otrzymała za nie nagrodę FX Award. 
 
 
Na trybunie VIP zostaną zainstalowane obszerne i komfortowe fotele Oscar zaprojektowane przez Stanisława Charaziaka. Gruba pianka obita szarą tapicerką oraz plecy z barwionej sklejki zapewniają nie tylko najwyższy komfort, ale też najlepsze wrażenia estetyczne. Wszystkie krzesła w arenie głównej zostaną utrzymane w grafitowych barwach.
Natomiast w hali treningowej, w której będzie ponad 1000 miejsc, zostanie zainstalowany model Vision Sport na belce, który doskonale sprawdza się w katowickim Spodku czy łódzkiej Atlas Arenie. Będzie wykonany z bukowej sklejki i pokryty pomarańczową tapicerką.
 
Część krzeseł, zarówno na arenie głównej, jak i w hali treningowej zostanie zamontowana na trybunie teleskopowej, dzięki czemu obiekt będzie bardziej elastyczny. Takie rozwiązanie umożliwia bowiem schowanie części krzeseł wraz z trybunami teleskopowymi, żeby powiększyć powierzchnię płyty boiska. Dla nas oznaczało to spełnienie wymagań dotyczących niewielkiej grubości krzesła po złożeniu. Nasi konstruktorzy opracowali specjalny zawias, który składa krzesła do kilkunastu centymetrów – opowiada Joanna Machaj, Dyrektor Sprzedaży Krajowej Forum Seating. – Warto podkreślić, że inwestor, Miasto Gliwice, wybrał najnowocześniejsze rozwiązanie, co na pewno przełoży się na odbiór hali przez widzów – dodaje Joanna Machaj.
W nowej hali w Gliwicach mają się odbywać zarówno koncerty, targi czy konferencje, jak i imprezy sportowe – od lekkiej atletyki, przez mecze siatkówki i koszykówki po tenis, boks czy hokej. Doskonała lokalizacja na Śląsku oraz bliskość tras A1 i A4 sprawiają, że miejsce ma potencjał, żeby odbywały się w nim prestiżowe wydarzenia muzyczne i sportowe. 
 
Generalnym wykonawcą inwestycji jest Mirbud S.A. Nadzór nad realizacją inwestycji miasto powierzyło Przedsiębiorstwu Wodociągów i Kanalizacji w Gliwicach.
Prace powinny zostać ukończone w grudniu, jednak otwarcie hali dla użytkowników jest planowane na połowę 2017 roku.
 
Źródło zdjęć: www.hala.gliwice.eu 
Główne zdjęcie fot.: A. Witwicki 
 
powrót