Aktualności

Stadion Olimpijski i hala WKK - nasze nowe realizacje we Wrocławiu

30-05-2016
Stadion Olimpijski został wybudowany w latach 1926–1928. Kiedyś były na nim zamontowane ławki. Teraz znajdą się tam dwa modele krzeseł sportowych naszej marki – składany Abacus oraz kubełkowa Omega. Dlaczego zdecydowano się na dwa różne warianty?
 
Stadion Olimpijski, żywa historia miasta Wrocław,  był do tej pory głównie wykorzystywany na mecze żużlowe. Aby podnieść komfort użytkowania, a  zarazem zwiększyć jego funkcjonalność, podjęto decyzję o generalnym remoncie. To spowodowało konieczność zburzenia starej trybuny i wybudowania nowej. Jest ona zgodna z obecnymi trendami  – jej stopnie są dość wąskie, żeby nawet osoby, które siedzą w ostatnich rzędach miały poczucie, że są blisko sportowego widowiska. Na trybunę, aby dostosować się do głębokości rzędów, zaproponowaliśmy krzesło Abacus, które składa się grawitacyjnie i zapewnia szerokie przejścia. Natomiast na istniejącej wcześniej części zamontujemy tradycyjne, ale również bardzo komfortowe kubełkowe Omegi – tłumaczy Dominik Hemmerling, Market Development Manager Forum Seating. 
 
Co ciekawe, montaż krzeseł na starej trybunie wymaga wykorzystania siedmiu różnych typów mocowań. – Stopnie są tam dość niskie i trzeba nadrobić to konstrukcją siedzisk. Mając doświadczenie w realizacji stadionów na całym świecie, przygotowaliśmy dedykowane i estetyczne rozwiązanie, które oczywiście spełnia jednocześnie wszelkie wymogi określone przepisami – mówi Dominik Hemmerling.
Obecnie trwają rozmowy z wszystkimi zainteresowanymi stronami realizacji dotyczące kolorów krzeseł. Najprawdopodobniej będą one w żółtych i czerwonych barwach, bo takie są kolory klubowe Sparty Betard Wrocław, która użytkuje Stadion Olimpijski, licują one też z barwami miasta. – Krzesła zostaną tak rozmieszczone, żeby tworzyły tzw. „efekt łąki”. Inwestorowi i użytkownikowi wyraźnie spodobały się nasze poprzednie realizacje tego typu – opowiada menedżer odpowiedzialny za tę realizację.  
 
Oprócz krzeseł nasza firma dostarczy na Stadion Olimpijski także barierki, podesty telewizyjne, bramy i furty. Kiedy ruszymy z pracami? – Pod koniec maja ma przyjechać na obiekt pierwsza dostawa barierek. Natomiast krzesła będą montowane w kolejnych miesiącach. Obecnie wykonujemy prace związane ze stworzeniem indywidualnych rozwiązań potrzebnych do montażu – objaśnia Hemmerling. – Zaproponowane przez nas rozwiązania podniosą standard stadionu do najwyższego poziomu tego typu obiektów, przy jednoczesnym zachowaniu jego historycznego ducha – podkreśla. 
 
To niejedyny obiekt we Wrocławiu, na którym zapewnimy komfort kibicom. Nasze krzesła znajdują się też w hali Wrocławskiego Klubu Koszykówki. – Na płycie boiska zamontowaliśmy 5-osobowe ławki z krzesłami Omega, natomiast na antresoli – model Sigma. Oba krzesła na życzenie zamawiającego wykonaliśmy w czerwonym poliamidzie. Wyposażyliśmy także w meble część gabinetową. Rozmawiamy jeszcze o specjalnym mobilnym rozwiązaniu dopasowanym do potrzeb hali – mówi Market Development Manager Forum Seating. 
 
Nasza marka dostarczyła także krzesła i fotele na inne obiekty we Wrocławiu. Na naszej liście referencyjnej znajdują się Stadion Wrocław wybudowany na Mistrzostwa Europy w Piłce Nożnej 2012 oraz Narodowe Forum Muzyki.
 
powrót