Aktualności

Nasze krzesła na stadionach Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej 2016!

16-12-2015
– W grudniu 2014 roku wygraliśmy kontrakt na realizację nowo budowanego stadionu w Lyonie. Generalny wykonawca, Vinci Construction, zaprosił nas do złożenia oferty także na dostarczenie siedzisk na obiekt w Nicei, ponieważ szukał rzetelnej firmy po problemach z jakością poprzednich krzeseł, a ponadto po prostu spodobał mu się Abacus – opowiada Andrzej Żurawski, Sales & Project Manager Forum Seating. – Co ciekawe, o naszej wygranej w Nicei wcale nie zadecydowały kwestie finansowe. Nasze krzesło było droższe od tego, które oferowała konkurencja, ale przeważyły względy estetyczne. Ważne było też to, że zobowiązaliśmy się dokonać wymiany krzeseł w ciągu dwóch miesięcy, w przerwie między sezonami rozgrywek Ligii. Aby zrealizować projekt w tak krótkim czasie, dostosowaliśmy rozmieszczenie krzeseł i sposób kotwienia do istniejących mocowań, zgodnie z obowiązującymi normami FIFA oraz UEFA – tłumaczy Żurawski. 
Prace zostały zakończone zgodnie z ustaleniami na początku września tego roku. Na stadionie znalazło się 32 000 krzeseł Abacus Bronze oraz 4000 krzeseł Abacus Silver z podłokietnikami oraz tapicerowanymi skajem nakładkami wypełnionymi pianką (trybuna VIP). Krzesła zostały wykonane w klubowych barwach, ze specjalnie przygotowanymi czerwonymi etykietami od spodu siedziska.
Dobiegają końca także prace na stadionie w Lyonie. – To nowy stadion, więc dużo czasu poświęciliśmy na odpowiednią aranżację trybun. Przy współpracy z architektami i głównym wykonawcą przygotowaliśmy 15 roboczych wersji rozmieszczenia krzeseł tak, żeby zachować liniowość przy schodach i odpowiednio wyeksponować napisy, które tworzą różnokolorowe siedziska – mówi Andrzej Żurawski. – Poza tym ten stadion jest znacznie większy od tego z Nicei – zamontowaliśmy na nim 59 000 krzeseł Abacus (Bronze oraz Silver). Natomiast na trybunie VIP oraz ławce rezerwowych znajdują się krzesła Oscar z dwustopniowym systemem podgrzewania. Wyposażyliśmy także salę konferencyjną w ponad 280 krzeseł Vision z pulpitami – dodaje. 
Projekt krzeseł Abacus powstał we współpracy z renomowanym studiem architektonicznym Arup. Jego autorka – Rebecca Stewart – otrzymała za niego nagrodę FX Award przyznawaną międzynarodowym talentom wzornictwa. Linia krzeseł jest odporna na różnego rodzaju zniszczenia mechaniczne, co zostało potwierdzone testami wytrzymałościowymi.
 
Zdjęcia: © Allianz Riviera - Architecte du stade : Wilmotte & Associés SA
 
powrót