Aktualności

Widownia jak klocki LEGO

17-11-2015

Mobilna widownia to nowatorskie i wielofunkcyjne rozwiązanie opracowane specjalnie dla CKK Jordanki. Pozwala na swobodną aranżację sali na potrzeby koncertu, spektaklu teatralnego, pokazu mody czy konferencji. Dużą elastyczność umożliwia podzielenie trybun na kilkadziesiąt modułów mierzących do 5,5 metra wysokości. Poszczególne elementy można łączyć ze sobą niczym klocki Lego i układać z nich odpowiednie konfiguracje. Elementy łatwo się przemieszcza, ponieważ są lekkie i ustawione na samoskrętnych kółkach.

Na trybunach znajdują się fotele Polyphony zaprojektowane przez Tomasza M. Koniora. Ten model zainstalowano także w siedzibie Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach.

 

Charakterystyczna bryła Centrum Kulturalno-Kongresowego Jordanki to wizja hiszpańskiego architekta Fernando Menisa. W październiku 2008 roku wygrał on międzynarodowy konkurs architektoniczny, pokonując dwudziestu jeden rywali. Szczegółowy projekt został dopracowany przez jego pracownię Menis Arquitectos. Projekt Centrum Kulturalno-Kongresowego Jordanki jesienią 2010 roku został doceniony podczas Festiwalu Architektury Światowej (WAF) w Barcelonie – otrzymał nagrodę jako najlepszy kulturalny projekt przyszłości.

Jednym z pierwszych wydarzeń w nowym Centrum będzie koncert unplugged zespołu Hey. Odbędzie się on w środę 16 grudnia o godz. 19. Grupa Nowy Styl jest głównym patronem koncertu. 

powrót