Aktualności

Wspólnie zmieniamy historię

05-10-2015

Budynek ten od zawsze budził wiele skrajnych emocji, jednak wciąż pozostaje najwyższym i najbardziej rozpoznawanym obiektem w kraju. Przez 60 lat przybysze z różnych zakątków świata odwiedzali salę kongresową znajdującą się w jego wnętrzu i uczestniczyli w licznych wydarzeniach biznesowych i kulturalnych. Ponad półwieczna eksploatacja oraz chęć renowacji tego obiektu przyczyniły się do podjęcia decyzji o przeprowadzeniu gruntownego remontu. Wymiana 2880 siedzisk umieszczonych na 3 poziomach jest jednym z ważniejszych punktów tej przebudowy.

 

Projektanci i konstruktorzy naszej marki Forum Seating odtworzą 60 letnie fotele zgodnie z wytycznymi Konserwatora Zabytków. Aby dostosować nasze siedziska do aktualnych przepisów przeciwpożarowych, przeprojektowaliśmy układ widowni i dostosowaliśmy do niego wymiary wszystkich siedzisk.

Efekt: fotele łączące funkcjonalność, bezpieczeństwo i oryginalny design.

 

To jednak nie koniec, ważnym elementem, który został wzięty pod uwagę są właściwości akustyczne. Wykorzystaliśmy materiały najlepszej jakości oraz dostosowaliśmy je do specyfiki miejsca, co przyczyniło się do zaprojektowania widowni charakteryzującej się największą dźwiękochłonnością spośród całego wyposażenia budynku.  Odpowiedni moduł akustyczny połączony z dobranym projektem znacząco wpłynął na poziom tego parametru.

 

Prace remontowe trwają, nasze fabryki działają na pełnych obrotach, wspólny wysiłek już w przyszłym roku zaowocuje odnowioną salą kongresową.

Mamy nadzieję, że będzie się ona cieszyć tak ogromnym powodzeniem, jak dotychczas.  

powrót