Aktualności

Odkrywamy nasze karty

23-07-2015

„Wiedząc, jak ważna jest aranżacja trybun dla miłośników klubu, przedstawiliśmy Inwestorowi wiele propozycji. Przez kilka tygodni przygotowywaliśmy różne warianty, zgodne z oczekiwaniami i wytycznymi Inwestora” – mówi Katarzyna Pluta, Menedżer Marketingu Grupy Nowy Styl. „Marka Forum Seating ma ogromne doświadczenie w projektowaniu stadionów na całym świecie, między innymi stadion klubu Ferencvárosi Torna Club, gdzie również wybrano krzesła Abacus czy też stadiony w RPA na Mistrzostwa Świata w piłce nożnej w 2010 roku. Obecnie realizujemy montaż krzesełek na nowym obiekcie Olymipique Lyon we Francji. Dlatego doskonale wiemy, że często dobranie odpowiednich napisów jest długim i niełatwym procesem. Cieszymy się, że na zabrzańskim obiekcie temat został pomyślnie zakończony.”

 

A więc jak finalnie będą wyglądać trybuny? Poza zamontowanym już napisem TORCIDA w kolorze białym, pojawi się pełna nazwa klubu czyli Górnik Zabrze. Wszystkie słowa wykonane będę z siedzisk w kolorze granatowym. Co ciekawe na napisie ZABRZE usiąść będzie mogło 968 kibiców, a na każdym z dwóch napisów GÓRNIK 443. Trzy trybuny ostatecznie pomieszczą ponad 24 tysiące kibiców.

W granatowej kolorystyce utrzymana zostanie strefa VIP, do której Grupa Nowy Styl zaproponowała rozwiązania z najwyższej półki, dla lepszego komfortu kibiców. Cała strefa składa się z 600 miejsc, z czego ponad 400 to fotele Oscar, a pozostałe to siedziska z linii Abacus (wersja Gold z tapicerowanym pokrowcem), w które wyposażony jest cały stadion.

 

LICZBY:
 

·         Na trybunach ostatecznie pojawią się 4 napisy: Torcida (siedziska białe), Zabrze (siedziska granatowe), dwukrotnie Górnik (siedziska granatowe)

·         ZABRZE składa się z 968 foteli Abacus

·         GÓRNIK składa się z 443 foteli Abacus

·         Strefa VIP: łącznie 600 foteli, 420 to fotele Oscar, 180 Abacus Gold

·         Liczba miejsc na trzech trybunach: około 24 000

powrót