Aktualności

Stadion w Zabrzu - miejsce pełne tajemnic

28-05-2015

Mieszkańcy Zabrza nie mogą doczekać się czerwcowego otwarcia ich nowego stadionu, na którym będą mogli wiernie wspierać swoją drużynę. Jednak wielu z fanów Górnika Zabrze zaczęło zastanawiać się co łączy ich ukochaną drużynę z francuskimi zawodnikami Olympique Lyon.

 

Odpowiedź na to pytanie jest bardzo prosta, zarówno w Zabrzu, jak i w Lyon trwają właśnie prace budowalne na nowych stadionach tych drużyn. W tej rywalizacji prowadzi obecnie Górnik Zabrze, bo prace na tym obiekcie nabrały w ostatnim czasie niezwykłego tempa. Oba zespoły wybrały jednak tego samego „zawodnika” – nasze krzesło stadionowe Abacus zaprojektowane przez Rebeccę Stewart w światowej sławy biurze ARUP.

Co sprawia że krzesło Abacus wzbudziło tak ogromne zainteresowanie? Myślimy, że wpłynęły na to jego perfekcyjny kształt oraz niezwykłe światowy charakter. Krzesło to na stałe zagościło w Budapeszcie na stadionie Groupama Arena, który jest finalistą konkursu Stadium Business Awards w kategorii New Venue of the year.

Fani klubu Ferencvárosi TC wystawili mu niezwykle wysokie referencje, które miejmy nadzieję wkrótce potwierdzą kibice Olympique Lyon oraz Górnika Zabrze.

 

Nowy stadion śląskiej drużyny ma duży potencjał, wierzymy że jego drużyna będzie rozgrywać na nim same wygrane mecze, a kibice będą mogli usiąść wygodnie i przeżywać najwspanialsze emocje w swoim życiu. 

 

powrót