Aktualności

Objęcie mecenatu nad Europejskim Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego

26-03-2015

Rozwijanie talentów i pasji to wspaniała praca, pełna wyzwań i nieoczekiwanych zwrotów akcji. Ponieważ w biznesie, tak jak w muzyce, aby osiągnąć sukces trzeba mieć talent, wierzymy w niezwykłe możliwości utalentowanych młodych ludzi. Na dowód tego 25 marca odbyło się uroczyste podpisanie umowy mecenatu pomiędzy Grupą Nowy Styl a Europejskim Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego Lusławice.

 

Wydarzeniu towarzyszyła konferencja prasowa, z udziałem członków Zarządu Grupy Nowy Styl: prezesa Adama Krzanowskiego oraz wiceprezesa Rafała Chwasta oraz prof. Krzysztofa Pendereckiego. Jej honorowym uczestnikiem był również maestro Kristjan Järvi założyciel rozsławionej orkiestry Baltic Sea Youth Philharmonic, który przybliżył zaproszonych gościom ideę, która przyświeca działalności artystycznej i edukacyjnej tego multikulturowego młodego zespołu.

Po oficjalnym podpisaniu umowy, na mocy której Grupa Nowy Styl stała się Mecenasem Programów Edukacyjnych i Koncertowych Centrum, odbył się koncert Baltic Sea Youth Philharmonic, który był zwieńczeniem warsztatów orkiestrowych i kompozytorskich orkiestry. Wrażenia z występu ponad 100-osobowego zespołu stanowiły doskonałe zwieńczenie tego przełomowego w historii Grupy Nowy Styl wydarzenia. W dalszych planach na rok 2015 znajduje się również patronat Grupy nad wydaniem płyty „Lusławickie Talenty Muzyczne”, wsparcie festiwalu Emanacje oraz ogólnej działalności edukacyjnej Europejskiego Centrum Muzyki.

Jak powiedział podczas wydarzenia, wiceprezes Grupy, Rafał Chwast: „Osiągnęliśmy sukces. Od producenta 3 modeli ekonomicznych krzeseł rozwinęliśmy się do
4. producenta mebli biurowych w Europie
. Jesteśmy z tego dumni i teraz chcemy się tym sukcesem podzielić. Wesprzeć młodych ludzi, którzy mają talent i zapał do pracy, a dzięki Centrum w Lusławicach mogą stać się wybitnymi muzykami. Z tego właśnie powodu zdecydowaliśmy się zostać Mecenasem Programów Edukacyjnych i Koncertowych.

 

Podjęcie decyzji o zostaniu Mecenasem Europejskiego Centrum Muzyki w Lusławicach, zainspirowało nas także do dalszych działań wspierających muzykę, nie tylko poważną. Tak zrodził się projekt ROK MUZYKI. Dlaczego właśnie muzyka? Bo trafia w różne gusta, bo łączy nawet bardzo różnych ludzi, bo jest pełna emocji i płynie prosto z serca. Tak jak kompozytorzy podchodzą do tworzenia muzyki, tak Grupa Nowy Styl podchodzi do projektowania produktów.

Więcej informacji o projekcie Rok Muzyki znajdą Państwo na oficjalnej stronie: http://www.nowystylgroup.pl/rokmuzyki

powrót