Aktualności

Raport CSR CODE – cała prawda o Grupie Nowy Styl

10-03-2015
Jesteśmy dumni z tego, że nasza firma, jako pierwsza w branży meblowej, stworzyła Raport Zrównoważonego Rozwoju według wytycznych Global Reporting Initiative G4.
To wyjątkowa okazja do tego, aby poznać całą prawdę o Grupie Nowy Styl i zdobyć wiedzę o 3 najważniejszych filarach, na których opiera swoje funkcjonowanie, czyli: ludziach, produkcie i środowisku.
 
Zobacz interaktywną wersję Raportu – tutaj
 
Czym jest Raport Zrównoważonego Rozwoju?
 
Raport ukazuje wpływ naszej firmy na środowisko, społeczności lokalne oraz gospodarkę. Prezentujemy w nim zarówno pozytywne skutki naszej działalności, jak i zagrożenia, jakie ona za sobą niesie, wobec których podjęliśmy odpowiednie działania i zobowiązania.
 
Co raportujemy?
 
W Raporcie odpowiadamy na wszystkie najważniejsze tematy naszej działalności, m.in.:
 
Jak komunikujemy się z naszymi partnerami? Jak zapewniamy jakość naszych produktów? Jak zarządzamy łańcuchem dostaw? Jaka jest struktura zatrudnienia? Jak przeciwdziałamy korupcji? Ile energii i wody zużywamy przy produkcji krzeseł i mebli? Ile odpadów powstaje przy produkcji i co robimy z odpadami? Do czego zobowiązaliśmy się w latach 2014 i 2015?
 
Dlaczego raportujemy?
 
Czujemy się odpowiedzialni za każdy aspekt funkcjonowania naszej firmy. Dzięki raportowaniu jeszcze lepiej mierzymy, kontrolujemy i zarządzamy naszymi zasobami. Monitorujemy nasze mocne i słabe strony. Po prostu staramy się być lepsi.
 
Dlaczego GRI G4?
 
WIARYGODNOŚĆ – to w tym przypadku słowo klucz. Organizacja Global Reporting Initiative tworzy spójne ramy do raportowania kwestii zrównoważonego rozwoju, które są stosowane na całym świecie. Dzięki temu istnieje możliwość porównywania działań, jakie podejmują firmy w ramach społecznej odpowiedzialności biznesu (CSR). Jako pierwsi w naszej branży posłużyliśmy się najnowszymi wytycznymi GRI G4, które uwzględniają najbardziej istotne wskaźniki raportowania.
 
Zachęcamy do zapoznania się z Raportem Zrównoważonego Rozwoju Grupy Nowy Styl, czyli CSR Code oraz przyłączenia się do działań, które nawet w najmniejszej części uczynią nasz świat lepszym.

 

powrót