Aktualności

Wyjątkowe miejsce – wyjątkowe rozwiązania

26-02-2015

Sala na Jordankach została zaprojektowana przez znanego architekta Fernando Menisa w taki sposób, aby spełnić oczekiwania najbardziej wymagającej publiczności. Wcześniej jego pracownia stworzyła m.in. słynne Centrum Artystyczno-Kongresowego „Magma” na Teneryfie, Audytorium w Los Llanos na wyspie La Palma oraz Centrum Kongresowe w Morro Jable na Fuerteventurze. Projekt toruńskiego centrum otrzymał w 2010 roku nagrodę na Festiwalu Architektury Światowej (WAF) w Barcelonie jako  najlepszy kulturalny projekt przyszłości.

 

Docelowo w sali na Jordankach mają się odbywać nie tylko koncerty, ale także musicale, spektakle teatralne i operowe, projekcje filmowe, kongresy i konferencje. Ma również pełnić funkcje wystawiennicze, edukacyjne oraz pomieścić siedzibę Toruńskiej Orkiestry Symfonicznej.

 

Aby spełnić oczekiwania i zrealizować wizję projektanta i inwestora marka Forum Seating stworzyła unikalny system widowni mobilnej. Dzięki nowatorskiemu rozwiązaniu możliwe będzie aranżowanie sali koncertowej na 6 różnych sposobów dopasowanych do różnorodnych potrzeb, jakim jest dedykowana. Do trybun został dobrany również specjalny fotel o odpowiednich parametrach akustycznych.

 

Budowa Centrum w Jordankach trwa, prace idą pełną parą – jeśli jesteście ich ciekawi, zerknijcie TU.

 

powrót